Kampania Tygodnia: APEX: Collected Edition

Od dziecka fascynują nas dinozaury. Potężne gady, które kiedyś rządziły na Ziemi nie tylko zadzwiają wyglądem, ale i różnorodnością. Przedstawiamy Wam deckbuilder osadzony w realiach ich świata.

APEX: Collected Edition

(7 Styczeń – 6 Luty) Apex Theropod

Twój gatunek musi przezwyciężyć bardzo brutalne środowisko, które go otacza – wliczając zmiany klimatyczne, choroby jak i ataki innych drapieżników walczących o terytorium. W grze znajdziemy mnóstwo gatunków dinozaurów z unikalnym zachowaniem. Poskrom otoczenie, rozbuduj populację i rozwiń swój gatunek by zostać ostatecznym drapieżnikiem u szczytu łańcucha pokarmowego.

Pierwsza kampania wydawnictwa, aczkolwiek tylko z nazwy, ponieważ Apex w swojej pierwotnej formie był już na Kickstarterze, gdzie ufundował się z sukcesem. Teraz wraca jako edycja kolekcjonerska, która w jednym pudle zbiera wszystkie dodatki do gry. Sama rozgrywka czerpie mechanicznie z deckbuilderów – będziemy rozwijać naszą talię, a na różnorodność nie będziemy narzekać. Ponad 1000 kart zapewni nam rozgrywki na wiele lat, a mechanika, która stawia nas naprzeciw talii tematycznej sprawi, że nawet ten sam gatunek może iść w zupełnie innych kierunkach. Wśród talii tematycznych znajdziemy takie rodzynki jak dinozaury zombie, czy mecha-zaury.

Gra wygląda bardzo dobrze, a same grafiki dinozaurów zachwycają. Nie kupujemy też kota w worku, a sprawdzony produkt, który teraz jedynie zyskuje więcej dodatków i pudełko zbiorcze. Dla tych, którzy posiadają już Apex w kolekcji przygotowano możliwość zakupu samych mini-dodatków. Inni muszą kupić pakiet za 105$, a w nim dostaną już wszystko. Kampania nie ma żadnych celów do odblokowania, co jest sporym minusem. Szkoda również, że nie można zakupić samej podstawki.

Warto?

+ Piękne grafiki dinozaurów i estetyczne wykonanie
+ Ogromna różnorodność dzięki 1000+ kart i mechanice
+ Możliwość gry solo
+ Tytuł możliwy do ocenienia przed kupnem (recenzje na bgg)
– Wydawnictwo miało poprzednio sporo przygód z dostarczeniem gry
– Wysoka cena bez Stretch Goli, czy możliwości zakupu samej podstawki

APEX : Collected Edition -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Neo-Morphosis: Infestation to kolejna gra od twórców Vampire Hunters! LINK
  • Monolith wracają na KSa z nową kampanią Conana i systemem Beyond Monolith LINK
  • Na wspieram.to trwa kampania Potwór Tygodnia dla miłośników RPG  LINK

  • Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂