CrowdFunding News – Drinkill, Kraken Ataken!, Nocturion

Nie tylko gracze, ale i wydawcy mają wolne święta, stąd na wspieraczkach nie dzieje się w zasadzie nic ciekawego. Stąd dziś ciężko było zebrać gry do newsów. Mamy jeden worker placement z klimatem plus dwie gry imprezowe.

DRINKILL

(2 Styczeń – 30 Styczeń) Shvoong Games

Zmęczony graniem w alkochińczyka? Szukasz przygody w pudełku? Drinkill – noc do zapamiętania… dzień do zapomnienia. Gra dla 4-10 graczy pełna wyzwań, łącząca koncept RPG z prostą grą pijacką. Po prostu wybierz bohatera i dotrzyj jako pierwszy do pola „Tu Wymiotować!”.

Pierwszy projekt wydawnictwa Shvoong Games to prosta gra pijacka, która rozwija temat dodając elementy pseudo RPG, jak postacie czy rozwój. Czekają na nas wyzwania pokroju kto pierwszy mrugnie, czy też pocałowania najbardziej pijanego. Ten typ gry wymaga konkretnej grupy docelowej, ale kto wie, może właśnie taką macie?

Próg wsparcia samej gry to 35$, ale możemy zdecydować się również na dodatek, wtedy cena wzrasta do 45$. Cele to dodatkowe postacie i ulepszenia fizyczne gry, jednak gra nie została jeszcze ufundowana.

Warto?

+ jeżeli mamy „taką” grupę znajomych – to może być hit
+ na trzeźwo traci większy sens
+ całkiem ładnie się prezentuje
– cena jest ciut za wysoka jak na kilka kart
– nie zawiera alkoholu
DRINKILL™ - A DRINKING GAME FOR TRUE PARTY PEOPLE -- Kicktraq MiniKRAKEN ATAKEN!

(27 Grudzień – 26 Styczeń) TitanforgeGames

Yo ho ho! Wypuścić Krakena! Pięknie wydana gra imprezowa z piratami i krakenami, pełna podstępu i szybkiej walki.

Wydawnictwo pochodzi z Polski i do tej pory wydało już kilka gier poprzez Kickstartera, jak na przykład Lobotomy, więc wsparcie nie powinno być zagrożone. Ciekawie wyglądająca gra imprezowa z nietypowym klimatem. No i można w końcu krzyknąć „Release the Kraken!”. Za całkiem przyjemną cenę otrzymamy samą grę, ale twórcy oferują też zestawy z figurkami statków.

Podstawowa wersja gry kosztuje 25$, a jeśli chcemy, możemy również zwiększyć wsparcie i zdobyć dodatek czy plastikowe statki. Cele odblokowują ulepszenia fizyczne kart, a w kolejce czeka także figurka krakena.

Warto?

+ pewny wydawca/autorzy, brak ryzyka
+ ciekawy temat i wykonanie
+ szybka imprezówka z oszukiwaniem innych graczy
+/- ciężko powiedzieć, czy gra nie będzie zbyt schematyczna
Kraken Ataken! -- Kicktraq MiniNOCTURION

(27 Grudzień – 15 Styczeń) Vesuvius Media Ltd

Gra opiera się na mrocznym świecie fantasy Nocturion, stworzonym przez Marka Alexandra na potrzeby gry internetowej o tym samym tytule. Świat ten ma kilka tysięcy lat i wiele historii do opowiedzenia. W grze planszowej jesteś przywódcą Szlacheckiego Domu, próbując przywrócić światu jego dawną świetność … zanim zostanie zniszczony przez demoniczne siły podczas Rozbicia.

To, co przykuwa uwagę do Nocturiona to bardzo ładna szata graficzna, stworzona przez Damiena Mammolitiego. Znanego z ostatnich wersji Brassa lub chociażby ze “znanego” na naszym rodzimym rynku Wiedźmina: Gry Przygodowej. Podstawowymi mechanikami gry są dice rolling, worker placement i resource management. Gra kierowana jest do osób, które szukają prostej, ale nie prostackiej gry euro z bardzo ładnymi grafikami. W Nocturiona może zagrać od 2 do 4 osób. W zależności od liczby osób, gra skaluje długość za pomocą systemu lat. W każdej rundzie pierwszy gracz rzuca wszystkimi dostępnymi kości, po czym każdy gracz wybiera jedną kość i kładzie ją na wybranym przez siebie budynku. Po tej fazie, w zależności od systemu rynku gracze zbierają zasoby oraz mogą je wydawać na karty potworów, przygód lub ekwipunku dla naszego “domu”. Wszystkie te karty mają wpływ na rozgrywkę. W grze występuje umiarkowana negatywna interakcja za pomocą rzucania klątw na pozostałych graczy.

 

Podstawowa wersja gry kosztuje $35 + koszty wysyłki w przedziale $13-16. W wersji deluxe za $60 otrzymujemy komiks oraz pakiet zasobów wykonanych z żywicy lub metalu. Dodatkowo za $5 możemy kupić 100 szt. koszulek na karty firmy Vesuvius Media. Cele odblokowują nowe karty i elementy, ale również podnoszą jakość wydania gry.

Warto?

+ Znany wydawca, brak ryzyka
+ Bardzo ładna oprawa graficzna, niska cena
+ Proste i przystępne zasady, wydawca nie obiecuje wybitnej gry
-/+ warto wspierać tylko wersję deluxe, ponieważ aktualnie liczba odblokowanych celów jest mała i spokojnie możemy poczekać
– to jednak prosta i przystępna gra euro, która nie oferuje nic, czego nie można by było znaleźć w tytułach dostępnych na rynku

Nocturion -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Dodatek do Railways of the World już ufundowany na Kickstarterze.  LINK
  • Kolejna (6.!) edycja Laboratorium Gier o włos od zakończenia kampanii na wspieram.to. LINK
  • Niestety, przed świętami nie udało się wysłać do wspierających pudełek Roll Player: Potwory i Sługusy. LINK