CrowdFunding News – Dark Rituals, Champions of Nexum, Valor & Villainy

Powoli Kickstarter wraca do pełni sił po przerwie świątecznej. Kolejne wydawnictwa atakują platformę, w tym i nasze rodzime. W dzisiejszym przeglądzie o jednej z takich gier – Champions of Nexum!

DARK RITUALS: MALLEUS MALEFICARUM

(15 Styczeń – 12 Luty) Dark Gate Games

1 do 4 bohaterów toczyć będzie boje z Władcą Wiedźm w tym opanowanym przez magię świecie. W grze piąty gracz może stanąć za sterami „tego złego” lub bohaterowie mogą grać kooperacyjnie przeciwko AI. Gra jest dungeon crawlerem, w którym bohaterowie walczyć będą przeciwko demonicznym hordom.

Kolejna już gra od Dark Gate Games. Dalej trzymają się oni mrocznego świata – tym razem sięgnęli po demoniczną wersję średniowiecza, gdzie walczyć będziemy z potworami i pomocnikami Władcy Wiedźm. Plansze i układ przypominają lekko Vampire Hunters, ale to akurat dobra nowina, ponieważ szybka budowa planszy z kilku kwadratowych modułów znacznie przyspiesza setup. Mechanicznie mamy do czynienia z solidnym dungeon crawlerem, który korzysta z rozwiązań znanych z innych gier, jednak łączący całość w ciekawy sposób.

Próg wsparcia samej gry to 100$, ale możemy zdecydować się również na dodatek (ekskluzywny dla KSa), wtedy cena wzrasta do 145$. Cele odblokowane dodają do gry mnóstwo zawartości. Są to głównie figurki, ale znajdziemy również sporo kart rozwijających grę.

Warto?

+ znane wydawnictwo, więc pewność dostawy i jakości
+ ciekawy świat i mechanika
+ genialnie wyglądające figurki i świetne grafiki
+ sporo odblokowanych celów podnoszących stosunek zawartość/cena
+/- najpopularniejszy gatunek na Kickstarterze, więc pewnie każdy ma już kilka podobnych gier

Dark Rituals: Malleus Maleficarum -- Kicktraq MiniCHAMPIONS OF NEXUM

(23 Styczeń – 13 Luty) Board Legends

Świat Nexum zaprasza swoją barwnością, ukazując graczom jak fantastyczne przygody tam na nich czekają. Różnorodne i niezwykle szczegółowe figurki potworów oraz bohaterów dopełniają całości. Oto gra bez prądu będąca planszową wersją Multiplayer Online Battle Arena, drużynowej gry bitewnej w świecie Nexum.

Polacy wystartowali z kolejną kampanią gry na Kickstarterze. Tym razem nowe wydawnictwo próbuje przenieść na planszę popularne gry MOBA. Mamy w planszowej wersji już kilka gier bazujących na tym pomyśle, ale tutaj wygląda to na bardziej bezpośrednie przełożenie niż w przypadku Guards of Atlantis czy Rum&Bones. Na pewno wielkim plusem projektu jest dostępność polskiej wersji językowej.

Wrażenia znajdziecie również w naszym pełnym wpisie tutaj: LINK

Podstawowa wersja gry kosztuje 82£, a jeśli chcemy, możemy również zwiększyć wsparcie o i zdobyć Orka Barbarzyńcę. Cele odblokowują kolejne figurki – bohatera czy wrogów, co znacznie urozmaici grę. Na razie potworów jest stosunkowo mało.

Warto?

+ ciekawe wykonanie tak figurek jak i oprawy graficznej
+ niezła próba przeniesienia MOBA w czystej postaci na planszę
+ polska wersja językowa
+/- tak naprawdę nic nowego na pierwszy rzut oka
– nowe wydawnictwo, więc ryzyko opóźnień
– cena w stosunku do zawartości trochę wysoka
Champions of Nexum -- Kicktraq MiniVALOR & VILLAINY: MINIONS OF MORDAK

(22 Styczeń – 15 Luty) Skybound Games

W grze wcielamy się w jednego z dostępnych bohaterów i wraz z pozostałymi próbujemy odnaleźć trzy starożytne świątynie. Gdy tylko je odnajdziemy, nasi bohaterowie rozpoczną ostateczną bitwę o koronę ze złym czarnoksiężnikiem Mordakiem, kontrolowanym przez jednego z graczy.

V&V to prześliczna gra typu action rpg, pełna jaskrawych kolorów i pozytywnego humoru. W grze uświadczymy zarówno mechanik dice rolling, action point allowance jak i innych znanych z “dużych” gier przygodowych. I tym właśnie jest ta gra, szybką i prostą przygodą o poszukiwaniu, walce z potworami. W swojej turze gracze mogą wykonywać akcje takie jak ruch na mapie, składającej się z części losowo ułożonych kart, odkrywanie czy walka. Walka odbywa się głównie za pomocą kości, ale dostępne są również czary i skarby, które pomogą nam podczas rozgrywki. Po każdej naszej turze możemy za zdobyte punkty podnieść charakterystyki naszej postaci. Podczas fazy bohaterów, jeśli na danym obszarze jest ich więcej niż jeden, to możemy zdecydować, który z nich będzie bronił go przed minionami. Pozycja ta jest dostępna dla od 2 do 5 graczy, a aktualna instrukcja w bardzo przystępny sposób tłumaczy mechaniki gry jak i setup dla odpowiedniej liczby graczy. Warto wspomnieć, że wydawcą gry jest Skybounds Games. Jest to ich druga gra planszowa na Kickstarterze, ale to duży wydawca gier wideo, więc o realizację powinniśmy być spokojni.

 

Podczas trwającej kampanii możemy wybrać dwa poziomy wsparcia: retail edition w cenie $39 oraz deluxe za $59. W droższej wersji otrzymamy plastikowe figurki, ładniejsze kostki, metalowy token inicjatywy oraz specjalną wypraskę. Koszt wysyłki dla obydwu wersji na terenie UE wynosi $14. Każda kolejna kopia to koszt rzędu $4. Warto więc pomyśleć nad zbiorowym zamówieniem.

Warto?

+ Descent “w pigułce”
+ Bajkowa i śliczna oprawa graficzna
+ Proste zasady, szybka rozgrywka
+/- duży wydawca gier wideo, wkraczający na rynek planszówek
– ryzyko powtarzalności każdej partii, a co za tym idzie, szybkie znudzenie się grą
– dość spora cena za wersję deluxe

Valor & Villainy: Minions of Mordak -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Dla fanów gry Shadow Tactics na PC/PS4 trwa kampania planszówki na niej opartej.  LINK
  • Dice Tower wystartowało z kampanią na KS. Można zgarnąć promki do ulubionych gier. LINK
  • Fani malowania figurek znajdą poręczny uchwyt do obracania figurek podczas obróbki. LINK