Super Fantasy Brawl – Kickstarter

, Sebastian Lamch
  • liczba graczy: 2
  • czas rozgrywki: 45
  • rok wydania: 2019
  • zależność językowa: mała

Tło fabularne

Fabulosa to kraina, w której od niepamiętnych czasów trwała wojna narodów. Świat znalazł się na granicy zniszczenia, aż do świata przybyli magowie, a wraz z nimi magia i jej możliwości. Wojny szybko ustały dzięki ich działaniu, gdyż potrafili oni spełnić marzenia każdego. Po co walczyć o ziemie, skoro magia potrafiła stworzyć nowe kontynenty? Walki o żywność? Po co, skoro za jednym ruchem różdżki stworzyć można jedzenie?

Walki ustały, a na świecie zapanował pokój. Jednak wraz z nim przyszła… nuda. Skoro wszystko było na wyciągnięcie ręki, skoro nie trzeba było o nic walczyć, to jaki był sens życia? Magowie i na to znaleźli sposób. Na 19. walnym zgromadzeniu magii ogłoszono plany stworzenia Turnieju! Turnieju, w którym wezmą udział najwięksi wojownicy z dawnych czasów! Ściągnięci za pomocą magii walczą o największą nagrodę – życzenie. Każdy z nich jest unikalny i każdy z nich walczy o coś innego.

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/super-fantasy-brawl  (start 25.06)

Jak w to się gra?

Legendarni wojownicy, spośród których gracze wybierać będą unikalny trzyosobowy skład pochodzą z burzliwej historii Fabulosy. Znajdziemy wśród nich nie tylko różne klasy postaci, ale i przegląd różnych ras z unikalnymi zdolnościami. Każdy wojownik jest inny. Wybieramy skład poprzez draft. Na zmianę wybieramy figurkę wraz z jej indywidualnymi 6 kartami akcji i reakcji, by stworzyć trzyosobowy skład i 18-kartową talię. Sami wojownicy mogą również awansować w trakcie gry na wyższe poziomy i odblokowywać nowe zdolności.

Sama rozgrywka jest szybka i ekscytująca. Pierwszy gracz, który zdobędzie 5 punktów zwycięstwa wygrywa! Punkty zdobywamy za wykonywanie ogólnie dostępnych zadań, które przewijać się będą przez całą rozgrywkę, generując nowe warunki. W swojej rundzie dysponujemy trzema znacznikami magii – po jednym w każdym rodzaju. I to aktywując właśnie te trzy znaczniki zagrywać będziemy karty by aktywować naszych wojowników i zagrywać karty w niepowtarzalnych ruchach.

Będzie się działo!

Trzeba przyznać Mythic Games, że ich kampanie są epickie! Świetnie przygotowane produkty, okraszone znakomitymi grafikami, pełne są świetnych figurek od najlepszych rzeźbiarzy. Każda ich kampania przykuwa uwagę od samego początku pełnym profesjonalizmem i doskonałym wykonaniem.

Super Fantasy Brawl to szybka gra skirmishowa, która idealnie nadaje się pod scenę turniejową, którą Francuzi będą chcieli rozkręcić po dostarczeniu produktu. Będzie to też chyba ich pierwsza gra, która będzie potem dostępna w sklepach, a regularnie wydawane dodatki wprowadzą nowych wojowników i plansze.

Unikalność postaci i silne bazowanie na ich zdolnościach specjalnych stworzy filmową rozgrywkę pełną „achów” i „ochów” w momencie brawurowo przeprowadzonych akcji. I to wszystko w naprawdę fajnej cenie: 49$. Nie mogę się doczekać!

Plusy

  • Przepięknie wydana pod każdym względem
  • Szybka i eskcytująca rozgrywka
  • Brak kostek w grze, które wprowadzałyby większą losowość
  • Plany rozbudowy o scenę turniejową

Minusy

  • To jednak prosta gra, która bez sceny turniejowej może się znudzić