CrowdFunding News – Badass Force, King’s Forge: Masterworks, Rallyman: GT

Jeżeli szukacie wesołej gry imprezowej z karykaturalnymi postaciami bohaterów kina akcji, czy dobrej gry wyścigowej, albo gier z mnóstwem kostek, to polecamy nowy przegląd KSowych projektów.

BADASS FORCE

(20 Listopad – 13 Grudzień) Funky Sheep

Badass Force to kipiąca klimatem filmów akcji lat 90tych gra karciana pełna blefowania i strzelania! Wcielamy się w role gwiazd tamtych czasów: Sylvester, Linda, Jean-Claude, Dolph, Chuck i innych ukazananych w karykatularny sposób, ale nie brak im uroku!

Genialnie ilustrowana gra wykorzystująca ulubieńców z młodości, w której strzelamy, walczymy, blefujemy i mamy przy tym niezły ubaw – to nie może być złe! Karykatularne przedstawienie herosów najprawdopodobniej nie wymaga licencji, gdyż zajdziemy tutaj chyba wszystkich. Jeżeli nie, to jest też dodatek! Gra imprezowa dla 3-7 graczy, bez eliminacji, z ogromną regrywalnością i mają Chucka!

W kampanii mamy do wyboru dwa pledge: za 25 Euro otrzymamy samą grę, a za 33 Euro powiększymy zestaw o dodatek.  Możemy również dorzucić 12 euro na kolejny. Poszczególne dodatki zawierają głównie nowych herosów. Cele dokładają nam nowych bohaterów pokroju Maczety czy Nieśmiertelnego, a także ulepszają jakość gry.

Warto?

+ Graficzna bomba! Rysunki są czytelne, ale i bardzo kolorowe.
+ Szybka, imprezowa gra, bez eliminacji graczy
+ Przekrój największych gwiazd kina akcji
– to jednak prosta gra imprezowa

Badass Force - Bluff, Guns & Attitude! -- Kicktraq MiniKING’S FORGE: MASTERWORKS

(27 Listopad – 13 Grudzień) Game Salute

Gryfy powróciły, a świat otworzył się na nowe materiały, niesamowite przedmioty oraz utalentowanych przybyszów. Przygoda wzywa!

Finałowy (jak twierdzi kampania) dodatek do gry King’s Forge wprowadza mnóstwo dobrego – od nowych kości i odpowiadających im zasobom, przez nowe przedmioty, lokacje na przybyszach kończąc. W kampanii możemy wesprzeć sam dodatek, lub w pakiecie z tak podstawką jak i wcześniejszymi rozwinięciami. Sama gra to workerplacement z wykorzystaniem kości, gdzie obrabiamy metale by stworzyć legendarne przedmioty.

Dodatek można wesprzeć za kwotę 25$, ale jest możliwość również dobrania go razem z podstawką za 65$, lub jako pakiet wszystkiego co wyszło do gry za 135$.  Cele to głównie dodatkowe karty, ale ciekawe jest to, że nie są zależne od poziomu wsparcia, a codziennie przyznawane są gratis.

Warto?

+ solidna firma, więc zapewnione bezpieczeństwo wsparcia
+ dobra cena w stosunku do zawartości
+ rozszerza bazową grę o więcej możliwości
+/- tylko dla fanów podstawki
King's Forge: Masterworks -- Kicktraq MiniRALLYMAN: GT

(15 Listopad – 6 Grudzień) Holy Grail Games

Rallyman GT Wielu z nas nie raz chciało poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy, docisnąć “gaz do dechy”, jeździć sportowym autem i zderzyć się ogromną dawką emocji. Na takie potrzeby pojawia się odświeżona wersja gry Rallyman GT od wydawnictwa Holy Grail Games. “Gamers, start your engines!”

Rallyman GT to odświeżona wizualnie edycja gry z 2009 roku z kilkoma zmianami w mechanice. Główna zmiana to tor w formie kafelków, które możemy ułożyć w dowolny sposób. Gra przebiega w rundach do momentu, aż pierwszy gracz nie przekroczy mety. W każdej rundzie aktywny gracz planuje swoją trasę kładąc kostki na torze, a następnie decyduje czy rzuca wszystkimi czy po kolei. Od wyników na kości zależeć będzie nasze szczęście na torze. W skrócie – push your luck. Jeśli nam się nie uda, nasz samochodzik ulegnie uszkodzeniom, które będą miały wpływ na grę. Oczywiście będzie je można naprawić w pit stopie. Z ciekawych urozmaiceń jest wybór opon do naszego auta, a dodatkowo w wersji KS otrzymamy trzeci typ opon – miękkie. Gra jest losowa i nawet wybór “pole position” nie jest od nas zależny.

 

Kampanię można wesprzeć w kwocie 49 euro. W tej cenie otrzymujemy grę wraz z wszystkim Stretch Golami. Jeśli jest nam mało, to możemy jeszcze zwiększyć kwotę wsparcia o 9 euro za dodatek GT4 lub GT5. Dodatki te zawierają sześć nowych plansz, karty kierowców oraz nowe kostki. Jeśli wiemy, że gra nam się spodoba to warto zakupić chociażby jeden z tych dodatków, ponieważ zdecydowanie podnoszą one regrywalność.

Warto?

+ sprawdzona mechanika, brak ryzyka
+ Polska instrukcja w formie PDF
+ Emocje rodem z toru wyścigowego na planszy
+ Ogromna ilość kombinacji tras dzięki odblokowanym SG
-/+ cena
– Losowość może pokrzyżować nasze rajdowe marzenia o zwycięstwie

Rallyman: GT -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Zagramw.to funduje dwie gry: Pola Zieleni od Czacha i Odyseja!  LINK
  • Dodatek do Roll Playera od Ogry zaliczył już dwu miesięczną obsuwę. LINK
  • Tainted Grail od Awaken Realms startuje 5 grudnia! Ruszyła już strona KS z draftem. LINK