CrowdFunding News – Claustrophobia 1643, Sword & Sorcery Ancient Chronicles, The Everrain

Po nadrobieniu w zeszłym tygodniu dziś czekają na nas prawdziwe skarby i kuszące kampanie. Nic tylko sprzedać nerkę i liczyć na szybką wypłatę. W końcu jeść nie trzeba, a nowe gry czekają!

CLAUSTROPHOBIA 1643

(6 Listopad – 16 Listopad) Monolith Board Games

Ulepszona wersja klasycznej Claustrophobi wydanej 9 lat temu. Zanurz się w podziemiach Nowego Jeruzalem w tej asymetrycznej dwuosobowej grze pełnej akcji i przygody. Jeden z graczy kontrolować będzie oddział 3-5 wojowników z zachodu, a drugi weźmie pod kontrolę demoniczną hordę.

Nawet u nas w kraju mieliśmy zlokalizowaną pierwszą edycję gry dostępną, która cieszyła się sporą popularnością. Monolith tym razem próbuje wykorzystać Kickstartera w trochę przeczący tej idei sposób – oferuje 10,000 sztuk wyprodukowanej już gry, więc jest to raczej swoista przedsprzedaż, niż kampania mająca na celu wspomóc twórców. Oferują grę razem z zaszytym już w nią dodatkiem za bardzo dobrą cenę – 79$, a dostawa ma się odbyć najpóźniej w lutym. Niestety przesyłka do Polski to kolejne 27$.

Grę można wesprzeć za kwotę 79$, co jest naprawdę świetną ceną jeżeli popatrzymy na jakość wykonania, krótki czas oczekiwania oraz zawartość. Kampania nie posiada żadnych celi do odblokowania.

Warto?

+ znana i lubiana gra w nowych szatach
+ bardzo przystępna cena w stosunku do zawartości
+ uznana firma, która poza Conanem nie miała większych wpadek KSowych
+ gra nie będzie dostępna w żadnym sklepie w przyszłości
-/+ możliwość grania tylko w 2 osoby
– brak celów do odblokowania
– wysoka cena dostawy do Polski – 27$
Claustrophobia 1643 -- Kicktraq MiniSWORD & SORCERY: ANCIENT CHRONICLES

(5 Listopad – 21 Listopad) Ares Games

Sword & Sorcery, kooperacyjna gra przygodowa dla 1-5 graczy. Wcielają się oni w bohaterów ponownie przyzwanych do życia przez najwyższego duchownego Klaudiusza, aby uratowali królestwo przed zagładą ze strony zła i okrutnych potworów.

Ares Games wraca na Kickstartera z swoim hitem Sword & Sorcery w postaci nowej gry o podtytule Ancient Chronicles. Ponownie otrzymamy scenariusze połączone w kampanię, masę figurek i pięknych elementów w pudle. W nowej edycji znajdziemy: eksplorację nowych miast realizowanie dodatkowych przygód, rekrutowanie nowych sprzymierzeńców, przedmioty które mają teraz wpływ na Book of Secret, system craftingu, sprzymierzeńców oraz nowe poziomy trudności potworów.

W kampanii mamy do wyboru tylko 1 pledge w wysokości $120 oraz możliwość jego zwiększenia w celu zakupu dodatków. Tym razem nie kupujemy kota w worku, ponieważ przed zakupem możemy zapoznać się z wieloma pochlebnymi opiniami o S&S, w tym recenzja na naszym portalu (LINK).

Warto?

+ Znany i sprawdzony wydawca Ares Games, brak ryzyka
+ Bogata zawartość gry, świetne wykonanie
– Immortal Souls bywało momentami za łatwe, nie wiadomo czy nowe rozwiązania realnie zwiększą poziom trudności

Sword & Sorcery - Ancient Chronicles -- Kicktraq MiniTHE EVERRAIN

(30 Październik – 23 Listopad) Grimlord Games

Dawni bogowie powracają i są żadni krwi. Przez ich knowania od 5 lat nieustannie podnosi się poziom wód zaś ludzkość niedługo przepadnie w głębinach oceanów. Gra podobnie jak inne tytuły tego studia jest kooperacją od 1 do 4 osób. Każdy z graczy otrzymuje własny okręt i załogę, z której pomocą próbuje powstrzymać kataklizm.

Warstwa wizualna gry jest godna uwagi jednak mechanika na dzień dzisiejszy wciąż pozostaje sporą niewiadomą. Z ujawnionych informacji dość ciekawie zapowiada się narracyjny mechanizm podróży z losowymi wydarzeniami w trakcie. Jednak kampania sporo traci przez brak ujawnionego gameplaya, który by pokazał nam jak wygląda rozgrywka na żywo.

Grę można mieć za £85 a cele obejmują nowe kart, nowe klasy postaci i figurki. W celu ratowania kampanii i jej rozruszania twórcy dorzucili darmowy dodatek!

Warto?

+ wykonanie i oprawa graficzna
+ ciekawy i oryginalny setting
+ narracyjna opowieść dzięki losowym wydarzeniom
– mało informacji o mechanice
– potencjalnie duży downtime
The Everrain -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Na Kickstarterze kończy się powoli kampania CMON Project Elite!  LINK
  • Zew Cthulhu na Wspieram.to zebrał już ponad 330 tysięcy! LINK
  • Trwa kampania gry cywilizacyjnej MONUMENTAL! LINK