CrowdFunding News – Anomaly, Mutants, Savage Seas

Pomimo ciszy zwiastującej burze – na Kickstarterze ciągle są ciekawe projekty, które szukają naszego wsparcia. Jedne ciekawsze od innych, czy bardziej oryginalne, ale warte sprawdzenia. Musimy nadrobić czas po Essen, więc do roboty!

ANOMALY: FIND IT BEFORE IT FINDS YOU

(23 Październik – 8 Listopad) Starling Games

Poluj na nieznaną siłę, która niesie ze sobą śmierć i zniszczenie. W grze opartej o suspens i ukryty ruch od 1 do 3 graczy wcieli się w rolę studentów naukowych starających się odnaleźć i powstrzymać gracza kontrolującego Anomalię.

Starling Games wraca na Kickstartera z nową grą opartą o ukryty ruch. Ciekawa szata graficzna i mechanizmy pozwalające na szybką rozgrywkę pomimo planowania ruchu w ukryciu sprawiają, że jest to interesująca pozycja dla fanów Draculi czy Ostatniego Piątku.

Grę można wesprzeć za kwotę 39$, co wydaje się dobrą ceną w stosunku do zawartości. Gra nie została jeszcze ufundowana, co przekłada się też na cele, których na razie nie ma – poza planowanym ulepszeniem kart.

Warto?

+ ciekawy klimat i szata graficzna
+ niezależność językowa
+ szybka mechanika ukrytego poruszania się
– słabo wróżą liczby jeżeli chodzi o szanse ufundowania
– ograny temat stacji kosmicznej i tego Czegoś
Anomaly: Find It Before It Finds You -- Kicktraq MiniMUTANTS – an innovative asymmetric deck-builder

(30 Październik – 20 Listopad) Lucky Duck Games

Innowacyjna i asymetryczna gra, w której gracze budować będą swoją talię, planować długoterminowo i zarządzać zasobami ze swojej ręki. Zarządzać będziemy zespołem genetycznie zmodyfikowanych gladiatorów, gdzie w ciągu 5 rund starać będziemy się wychodować najlepszych gladiatorów z dostępnej nam puli genów.

Lucky Duck Games znane jest z wyjątkowych gier i tutaj dostajemy naprawdę wyjątkowy deck builder w którym będziemy rozwijać naszych gladiatorów z dostępnych dla nas puli genów, przez co każdy gracz będzie grał w trochę inny sposób niż inni osiągając inne efekty. Szalona kreska graficzna, szybkie zasady i ogromny potencjał na tworzenie combosów – wszystko to znajdziemy w tej grze!

Wsparcie to koszt 39$ (w przypadku normalnej wersji z celami odblokowanymi) lub 49$ za wersję deluxe z czterema matami dla graczy oraz 89$ z dodatkami. Cele odblokowują karty i nowe możliwości rozwijania naszych gladiatorów.

Warto?

+ pomysł z asymetrycznym podejściem do deckbuildera
+ ciekawie zaprojektowana szata graficzna i dynamiczne grafiki
+ bardzo przystępna cena jak na zawartość
+ uznane wydawnictwo, więc pewność i szybkość dostawy gwarantowana
– bez dodatków może okazać się mało regrywalne na dłuższą (bardzo dłuższą) mete
Mutants - An Innovative Asymmetric Deck-Builder -- Kicktraq MiniSAVAGE PLANET: SAVAGE SEAS

(23 Październik – 16 Listopad) Robot Monster Games

Opowieści o piratach nigdy za wiele, zwłaszcza gdy towarzyszą im ładnie wykonane modele okrętów. Savage Seas to drużynowy shirmish, w którym dwa zespoły wydają rozkazy załodze pirackich okrętów w bitwie morskiej.

Mechanika gry opiera się na programowaniu akcji. Obie drużyny rozpatrują swoje rozkazy jednocześnie, co wymaga przewidywania i wymanewrowania przeciwnika. Rozkazy podzielone są na 4 stanowiska, więc tytuł umożliwia rozgrywkę od 2 do 8 osób w trybie drużynowym.

Grę można wesprzeć za kwotę 39$, co wydaje się dobrą ceną. Gra nie została jeszcze ufundowana a wśród celów są nowe rodzaje kart obrażeń oraz maty dla załogi.

Warto?

+ modele okrętów i plansza
+ dobra cena jak na zawartość i wykonanie
+ ciekawa komiksowa szata graficzna kart
– tryb drużynowy wydaje się dodany na siłę
– może zabraknąć głębi rozgrywki
Savage Planet: Savage Seas -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Na Kickstarterze ostatnie dni HARD CITY – twórcy potwierdzają wersję PL!!  LINK
  • Zew Cthulhu na Wspieram.to idzie jak burza! POLECAMY! LINK
  • Pomimo swojej prostoty Valhalla doskonale radzi sobie na KSie! LINK