CrowdFunding News – Hollywood Death Race, Mezo, World of Mythology

Kolejna gra na licencji filmu walczy o naszą uwagę i po raz kolejny wieje od niej nudą. Mezo wraca po nieudanym starcie, a na przystawkę gra o wyścigach w Hollywoodzkim stylu!

HOLLYWOOD DEATH RACE

(2 Październik – 26 Październik) Mangrove Games

Szalona gra wyścigowa dla 2-6 graczy, gdzie klony gwiazd filmowych walczą ze sobą na różnych planach filmowych. W niedalekiej przyszłości społeczeństwo zakazało wszelkich form sztuki, a samo Hollywood opustoszało. Tam walczyć będą gracze o Effixium.

Twórcy nawet nie ukrywają swoich inspiracji znanymi filmami dając nam do dyspozycji różnych szalonych kierowców i ich wozy. Znajdziemy tutaj Optimusa Prime’a, Lare Croft, ET, Batmana, Mr T z drużyny A i wiele innych. Trasy odtwarzają kultowe filmy, jak Jurrasic Park, czy Obcego i można je ułożyć na 100+ kombinacji. Sama gra to szalona walka i pościg w zmieniających się warunkach.

Grę można wesprzeć za kwotę 59$, co wydaje się dobrą ceną. Cele na razie jeszcze nie zostały odblokowane, ale są to nowe trasy czy kierowcy,

Warto?

+ zwariowana gra oddająca klimat kultowym filmom lat 90tych
+ dobra cena jak na zawartość i wykonanie
+ kolorowa i ciekawa szata graficzna
– co z licencjami? 😀
Hollywood Death Race -- Kicktraq MiniMEZO

(2 Październik – 21 Październik) Kolossal Games

Innowacyjna (tak, już to słyszeliśmy) gra area control osadzona w mitologi Majów i zaprojektowana przez Johna Clowdus’a. gracze kontrolować będą potężnych Bogów i plemiona ich wyznawców, którzy budować będą świątynie, podbijać tereny i składać krwawe ofiary.

Po nieudanym do końca starcie kilka tygodni temu twórcy przerobili kampanię i wracają na Kickstartera. Gra to typowy area-control, ale z ciekawym twistem w postaci Bogów i ofiar dla nich, do tego osadzona w rzadko używanej mitologii Majów.

Wsparcie to koszt 55$ (w przypadku wersji bez plastiku, tylko ze standami) lub 80$ z figurkami już oraz 125$ z dodatkowymi Bogami i możliwością gry do 5 osób.. Cele odblokowane to dodatek do gry, czy dodatkowe kafelki, czyli standard przy takim rodzaju gry.

Warto?

+ rzadko eksplorowana mitologia
+ ciekawie zaprojektowana graficznie i jakościowo
+ twist z Bogami i składaniem im ofiar
– nic czego by nie oferowały inne tego typu gry
Mezo Relaunch -- Kicktraq MiniWORLD OF MYTHOLOGY: KotH

(18 Wrzesień – 18 Październik) Jumperound

W grze walczyć ze sobą będzie 5 frakcji: Grecy, Egipcjanie, Wikingowie, Słowianie i Hindusi. Każdy z tych Panteonów zawiera 12 bogów. jest to reedycja karcianej wersji gry z dodanymi figurkami i zmienionymi zasadami.

WoM powraca w zmienionej formie – tym razem oprócz samych kart mamy i figurki przedstawiające obrońców, potworów czy bohaterów, którzy mogą być przyzywani do walki przez graczy kontrolujących dany panteon Bogów. Gra wręcz kipi od kolorów i potencjalnej regrywalności oferując dziesiątki kombinacji i świetnie wykonanie graficzne.

Wsparcie to koszt 50$ za grę z kartami bez figurek, oraz 90$ za wersję z plastikiem. Cele odblokowują dodatkowe karty, figurki nowych bohaterów, czy ulepszają jakościowo grę.

Warto?

+ ciekawe połączenie karcianki z figurkami
+ kolorowa szata graficzna
+sporo kombinacji i potencjalna duża regrywalność
– mało wiadomo o mechanice samej gry, którą przysłania wykonanie
World of Mythology: King of the Hill -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Zdobywcy Kosmosu, czyli Splendor na sterydach wystartował na Zagramw.to.  LINK
  • Na Kickstarterze możemy kupic piękne metalowe monety do RPGa. LINK
  • Na Kickstarterze trwa kampania nowego wydania Belfort. LINK