CrowdFunding News – BattleCON Unleashed, The Artemis Project, The Waylanders

Po krótkiej przerwie wracamy z newsami – kompletna, największa, potężna kolekcja BattleCON czeka na nasze wsparcie, razem z wyjątkową grą Mezo oraz euro (tfu tfu), ale z klimatem!

BATTLECON UNLEASHED

(21 Wrzesień – 21 Październik) David B. Talton Jr.

BattleCON to karciany pojedynek symulujący akcję i taktykę podczas walk jeden na jeden w stylu bijatyk z automatów. Każdy z graczy wybiera spośród dziesiątek wojowników, każdy z wyjątkowym systemem walki i czasem asymetrycznym podejściem. Gracze wybierają pary kart by zaprezentować postawy, obrony i ataki na czas danej rundy, ciągle zyskując lub tracąc przewagę i odpalając combo!

BattleCON powraca na Kickstartera z potężnym uderzeniem, oferując wszystko, co do tej pory zostało wydane w kolekcji. Jest tego tak dużo, że chyba tylko fani rzucą się na całość, chociaż gra jest bardzo dobrze oceniana. Mimo wszystko wymaga potężnego zaangażowania, ponieważ czasem dopiero grając kilkadziesiąt partii jednym zawodnikiem poznajemy go na tyle, żeby móc nim grać… a to tylko jeden z dziesiątków!

Odsyłam do prezentacji video – LINK

Poziomów wsparć jest sporo i wybierać można od kwot 75$ do 550$. Cele to dodatkowe karty, jednak oferujące głównie alternatywny strój.

Warto?

+ wysoko ceniona gra symulująca pojedynek à la Street Fighter
+ różne progi wejścia, dzięki czemu prawie każdy może wybrać swój
+ uznana firma i brak problemów z Kickstarterem
– bardzo wysoki próg wejścia dla nowych graczy, wymagający ogrania
BattleCON: Unleashed - The Ultimate BattleCON Edition! -- Kicktraq MiniTHE ARTEMIS PROJECT

(12 Wrzesień – 5 Październik) Grand Gamers Guild

Gra wykorzystuje mechanizm ustawiania kostek i budowania silnika, gdzie gracze walczą o zbudowanie najlepszej koloni na Europie, zamarzniętym księżycu Jowisza. Euro! Ale z kostkami i klimatem!

Ciekawie prezentujący się dice placement, w którym będziemy walczyć z pogodą i nieprzyjaznym środowiskiem w celu budowy bazy na księżycu Jowisza. Nie jest to jednak do końca suche euro, gdyż zarówno wykonanie jak i klimat w grze są mocno wyczuwalne i związane z mechanizmami.

Wsparcie to koszt 55$ (możemy zdecydować się na odrobinę bogatszą wersję za 65$). Cele dodają nam karty, ale również rozwijają grę o tryb solo, 5. gracza czy ulepszają ją jakościowo.

Warto?

+ ciekawa tematyka związana mocno z mechaniką
+ ładnie zaprojektowana gra i estetyczne wykonanie
-/+ u podstaw to jednak euro
– nie oferuje niczego nowego w temacie, a jedynie sprawnie wykorzystuje znane mechanizmy
The Artemis Project -- Kicktraq MiniTHE WAYLANDERS

(12 Wrzesień – 4 Październik) Eclipse Editorial

Walcz w bitwach opartych na mitologii Celtyckiej. Zbierz drużynę pięciu śmiałków, podróżuj po świecie i zmierz się ze swoimi wrogami.

W trakcie gry każdy z graczy zbuduje swoją drużynę bohaterów składającą się z pięciu osób z szerokiego wachlarza dostępnych figurek. Każdy z nich dysponuje swoimi talentami, więc cała zabawa polega na odpowiednim dobraniu ich pod nasz sposób gry. Całość wygląda całkiem przyzwoicie i bazuje na licencji gry PC, która powinna się niebawem ukazać.

Wsparcie to koszt 69$. Same cele odblokowują dodatkowych bohaterów, co zdecydowanie zwiększa regrywalność, chociaż na razie jest ich niewiele.

Warto?

+ unikalność każdego bohatera stawia regrywalność na wysokim poziomie
+ szlif graficzny wyróżnia produkcję
– brakuje jednak tej iskry oryginalności mechanicznej
– losowość rozgrywki i brak innowacyjnych rozwiązań
The Waylanders | the board game -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Dodatek do Viceroy (Namiestnik) na Kickstarterze! LINK
  • Na wspieram.to wystartowała Junktech Duel. LINK
  • Na Kickstarterze trwa kampania drugiej części RPGa Tales from the Loop: Things from the Flood. LINK