CrowdFunding News – Machina Arcana, Tiny Epic Mechs, Z War One Exodus

Wrzesień nie rozpieszcza naszych portfeli, a ofensywa na Kickstarterze trwa w najlepsze! Nowa gra z serii Tiny Epic, dungeon crawler bez figurek czy powrót zombie – każdy znajdzie coś dla siebie. Poza fanami euro… ale sami są sobie winni 😉

 

MACHINA ARCANA: FROM BEYOND

(4 Wrzesień – 28 Wrzesień) Adreama Games, Inc.

Wyrusz w podróż w nieznane, staw czoła horrorom i przetrwaj do końca opowieści. Czeka na ciebie mroczne steampunkowe doświadczenie w tym wyjątkowym dungeon crawlerze.

Można zrobić dungeon crawlera bez figurek? Można! Przepięknie ilustrowana gra planszowa osadzona w mrocznym klimacie steampunka ma ponad 300 ilustracji i aż kipi klimatem. Dzięki temu możemy się cieszyć grą już od 50$, co jest połową standardowej ceny tego typu gier. Sama gra nie jest może mocno odkrywcza i powiela schematy gatunku, ale warto jej dać szansę choćby przez wzgląd na wykonanie.

Wsparcie gry to koszt 50$, lub 75$ jeżeli zachęciła nas na tyle, by dobrać dwa dodatki do niej. Cele to dodatkowe karty, a więc wydarzenia w grze, potwory, ale również ulepszenia samego wydania przez lepszą jakość kart itp.

Warto?

+ przepięknie ilustrowana gra
+ bardzo przystępna cena jak na taki typ gry
+ ciekawy setting i klimat
– nic ponad standardy w tym gatunku
Machina Arcana ~ From Beyond -- Kicktraq MiniTINY EPIC MECHS

(13 Wrzesień – 6 Październik) Gamelyn Games

Szybka taktyczna gra dla 1-4 osób z programowaniem ruchów o starciu mechów! Wszyscy przeciw wszystkim, gdzie ustawiać będziemy działka stacjonarne, podkładać miny czy szukać zasobów, by zostać zwycięzcą po sześciu rundach!

Gamelyn Games powraca na Kickstartera ze swoim niekończącym się serialem – Tiny Epic cośtam. Jednak ciężko zarzucić im powtarzalność, bo każda gra w serii jest zupełnie inna. tym razem dostajemy walkę na arenie przy pomocy programowalnego ruchu oraz jak zwykle meeple, które można rozbudowywać i obudowywać. Małe drewienka ubierzemy w plastikowe wdzianka mechów, wręczymy różną broń i pchniemy przed siebie po chwałę i fortunę!

Cena jak zwykle ultra niska – za 20$ otrzymamy grę, a wersja deluxe z 4 kartami to +5$. Cele dorzucają do zestawu nowe bronie, bohaterów, ale głównie (jak to u nich bywa) rozbudowują grę jakościowo – lepsze elementy, lepsze pudełko itp.

Warto?

+ cena za małe pudełko… które rośnie w oczach po odblokowanych celach
+ świetny patent dozbrajania fizycznie meepli
+ pewna dostawa i sprawdzony wydawca
– sama gra jest jednak prosta i może się znudzić
Tiny Epic Mechs - Mechanized Entertainment Combat Heroes -- Kicktraq MiniZ WAR ONE: EXODUS

(12 Wrzesień – 3 Październik) Dice Sports

Survival horror dla 1-5 graczy, który łączy intensywną taktyczną walkę, zarządzanie zasobami i narrację w postaci komiksu. Gracze wcielają się w ocalalych z apokalipsy, którzy muszą walczyć o przetrwanie w świecie opanowanym przez żywe trupy.

Jest to gra stand-alone, czyli nie wymaga podstawowej wersji, chociaż odnosi się do niej. Sama gra to typowy taktyczny dungeon crawler oparty o kostki i sporą losowość, jednak taką, którą możemy opanować poprzez decyzje i karty. Gra nie bez kozery określa się mianem survivalu, bo każdy nabój jest tu na wagę złota i czasem pomiędzy scenariuszami może nam na przykład zabraknąć amunicji. Fabuła prowadzona jest przez komiks, podczas którego czytania dochodzimy do sceny akcji, którą następnie odgrywamy na planszy.

Podstawka i cele to koszt 92$. Możemy kupić również wersję z dodatkami za 131$. Celów już odblokowało się dosyć sporo, a większość z nich to dodatkowe figurki – zombie, bohaterowie.

Warto?

+ ciekawe połączenie narracji komiksu z grą planszową
+ taktyczno-survivalowe podejście do tematu
+ dobrze wykonana gra z ciekawą zawartością i sporą liczbą odblokowanych celów
-/+ znowu zombie (?/!)
– losowość rozgrywki i brak innowacyjnych rozwiązań
Z War One - Exodus -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Gremlins Inc. szuka pieniędzy dla Czacha Games na Kickstarterze! LINK
  • Na wspieram.to wystartowała gra o Łodzi – Łowca Detali. LINK
  • Na Kickstarterze trwa kampania dodatku do Everdell: PearlBrook. LINK