CrowdFunding News – Horizon Zero Dawn, Nanty Narking, Starcadia Quest

Wystarczyło na tydzień wyjechać na urlop, a Kickstartera zalało hitami! Od reimplementacji Ankh-Morpork, przez planszową wersję hitu z Playstation4, a na nowej grze na mechanice Arcadii kończąc! A to tylko nadganianie tematów…

 

HORIZON ZERO DAWN

(6 Wrzesień – 28 Wrzesień) Steamforged Games Ltd

Pół-kooperacyjna gra taktyczna dla 1-4 graczy osadzona w bogatym świecie Horizon Zero Dawn – hitu z Playstation4. Gracze wcielą się w członków Loży Łowców, którzy polować będą na najstraszniejsze stwory tego świata – mechaniczne bestie zaludniające świat po apokalipsie.

Kolejna próba przeniesienia na plansze hitu z konsoli – stąd i wysokiej jakości modele mecha dinozaurów, wyjęte bezpośrednio z gry. Niestety, poza tym, co wyciągnięto ze źródła, gra nie wygląda zachęcająco. Tereny są puste i prawie jednokolorowe, a sama mechanika wygląda na w miarę prostą. Szkoda, że wzięło się za to SteamForged Games, kiedy ich poprzednia gra (Dark Souls) to porażka jeżeli chodzi o dostarczenie gry po kampanii – sporo kłamstw, do tej pory niedostarczone odblokowane cele. Radzimy być bardzo ostrożnymi, jako że może się okazać, że gra zaliczy spory poślizg.

Wsparcie gry to koszt 129$. Razem z grą dostajemy 3 rozszerzenia. Niestety, nie możemy kupić samej gry taniej. Dodatkowo możemy dokupić pojedyncze duże modele za około 38$. Cele to oczywiście dodatkowe figurki – tak przeciwników jak i bohaterów.

Warto?

+ interesujący świat samej gry
+ świetnie zaprojektowane figurki
UWAGA: wydawnictwo do tej pory nie dostarczyło wszystkiego z Dark Souls. Możliwe opóźnienia.
– poza modelami sama gra wygląda przeciętnie
Horizon Zero Dawn™ - The Board Game -- Kicktraq MiniNANTY NARKING

(3 Wrzesień – 20 Wrzesień) PHALANX

Osadzona w czasach wiktoriańskich gra podstępu i blefu. Jest to zmieniona tematycznie gra Świat Dysku: Ankh-Morpork, która została wyprzedana, a licencja na sam świat utracona. Najlepiej sprzedająca się gra Martina Wallace’a.

Jeżeli ktoś śledzi rynek wtórny gier planszowych to wie, że ceny gry Ankh-Morpork sięgają około 500 złotych,  a wszytko przez brak dodruku – niestety, licencja została wycofana. Phalanx wydaje więc grę identyczną mechanicznie (choć doszlifowaną) tylko ze zmienionym światem, który mimo wszystko ociera się o Płaski Świat. Pięknie wydana gra, bogata w komponenty, figurki, monety, a kosztująca dalej mniej niż oryginał na rynku wtórnym. Będzie też polska wersja językowa.

Wsparcie to wydatek rzędu 78$. Cele nie są ekskluzywnymi dla Kickstartera, więc kupując sklepową wersję otrzymamy je również. Cele prowadzone są poprzez historię, na którą wpływają sami wspierający, co jest naprawdę fajnym pomysłem.

Warto?

+ przepięknie wykonana gra! Małe arcydzieło
+ polska wersja językowa
+ bogata zawartość za przyzwoitą cenę
+/- samo Ankh-Morpork nie było AŻ TAK genialną grą. To po prostu dobra gra
– skoro cele nie są ekskluzywne, to może warto zaczekać na wersję sklepową?
Nanty Narking -- Kicktraq MiniSTARCADIA QUEST

(28 Sierpień – 11 Wrzesień) CMON

Poprowadź swoją dzielną załogę w tej napakowanej akcją przygodzie przeciwko hordzie obcych! Tylko jedna załoga będzie na końcu zwycięska, więc nie ma tu miejsca na kooperację – chwyć w ręce blaster i strzelaj „piu-piu”!

Po przeniesieniu Zombicide w kosmos czas na Arcadię! CMON niestety zaczyna zjadać własny ogon, a każda ich kolejna kampania wygląda jak kalka poprzedniej. Znowu mamy przemiał istniejącej gry pod inne realia. Sama Arcadia Quest jest bardzo przyjemną grą, więc kto miał ją kupić, już pewnie to zrobił. Szkoda… Czekamy na coś oryginalnego!

Podstawka i cele to koszt 80$. Możemy kupić również wersję zawierającą dodatek i potwora za kwotę 120$. Jest też oczywiście możliwość zakupienia tony dodatków i elementów, więc docelowo jeżeli ktoś chciałby pełen zestaw, musi szykować obszerny portfel. Cele dodają nowe figurki – od bohaterów po potwory. Znany schemat CMON.

Warto?

+ dobrze oceniana i lubiana seria gier
+ jakość wykonania à la CMON
+ sprawdzona firma i pewna dostawa
– KOLEJNA gra wyglądająca jak mało oryginalny skok na kasę
– wysoka cena w przypadku kompletowania całej gry
– gdzie się podziała oryginalność?
Starcadia Quest -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Karciane Podziemia: Las Cieni zakończone sukcesem! LINK
  • Gra RPG szuka ufundowania na Wspieram.to: SUN WORLD. LINK
  • Gra ELEKT już ufundowana na Zagramw.to. LINK