CrowdFunding News – GrimmoiR, Power Rangers, Unstable Unicorns

Definicja plastiku, czyli powrót do czasów dzieciństwa – Power Rangers na Kickstarterze! Świat się kończy, a piekło zamarzło. Dodatkowo dwie interesujące karcianki… a sezon ogórkowy trwa w najlepsze…

 

GRIMMOIR

(11 Sierpień – 10 Wrzesień) Octopus Games

Karcianka oparta o postacie znane z róznych bajek i baśni z piękną oprawą graficzną oraz brakiem losowości. W świecie GrimmoiR rywalizuje ze sobą pięć frakcji, a podczas tej dwuosobowej gry składać będziemy sześcioosobową drużynę spośród nich.

Pierwszy projekt wydawnictwa sięga po tematykę baśni i wykorzystuje znane z nich postacie, by te walczyły ze sobą starając się zdominować przeciwnika. W całkiem przyzwoitej cenie dostajemy ciekawą taktyczną grę dwuosobową, która jakoby nie posiada żadnego aspektu losowości, a przez to jest bardzo taktyczna.

Wsparcie gry to koszt 20$. Cele nie zostały jeszcze odblokowane, gdyż gra się nie ufundowała, ale pewnie oferować będą dodatkowe postacie czy ulepszenia jakościowe.

Warto?

+ ciekawy temat
+ przyjemne i czytelne wykonanie
– przez brak losowości podatna na brak balansu
– pierwszy projekt wydawnictwa
GrimmoiR -- Kicktraq MiniPOWER RANGERS: HEROES OF THE GRID

(14 Sierpień – 6 Wrzesień) Renegade Game

Go, go Power Rangers! Kooperacyjna gra dla 2 do 5 graczy, w której będziemy walczyć o spokój w miasteczku Angel Grove przeciwko armii kierowanej przez niesławną Ritę Repulsę!

Kto z nas nie oglądał tego serialu za czasów dzieciństwa? Dziś kipi on tandetą i plastikiem, więc pasuje jak ulał do tematyki gry planszowej, w której plastiku jest całkiem sporo. Widać, że kampania robiona jest pod licencję i więcej znajdziemy tutaj renderów figurek czy obrazków niż treści samej w sobie, więc ciężko ocenić, czym tak naprawdę ta gra ma być. Kooperacyjnie bronić będziemy terenów ciągle nawiedzanych przez „tych złych” za pomocą tak kart akcji, jak i potężnych efektów, jak przyzwane Zordów. Autorem gry jest Jonathan Ying, więc może nie być aż tak źle.

Sama podstawka plus cele to wydatek rzędu 75$. Możemy jednak zdecydować się na droższe wersje zawierające dodatki (150$), a w największym nawet figurkę dużego Megazorda (240$). Cele sięgają ambitnych wysokości, a oferują głównie dodatkowe figurki – czy to bohaterów, czy jednak w przeważającej liczbie – przeciwników.

Warto?

+ niepodejmowana chyba jeszcze tematyka
+ sporo zawartości za całkiem przyzwoitą cenę
+/- Power Rangers
– gra wygląda na banalną i wydmuchaną dookoła figurek na kolanie
Power Rangers: Heroes of the Grid Board Game -- Kicktraq MiniUNSTABLE UNICORNS: CONTROL AND CHAOS

(15 Sierpień – 14 Wrzesień) Ramy Badie

Zyskaj nowych przyjaciół. Zniszcz ich. Jednorożce na zawsze! Gra nastawiona na niszczenie przyjaźni, ale w pozytywnym aspekcie (?!).

Kampania oferuje dwie talie kart: Chaos i Kontrola, które sami twórcy nazywają ulepszonymi podstawowymi kartami. Wracają na Kickstartera, by zaoferować możliwość rozbudowania dobrze przyjętej gry Unstable Unicorns. Wspierać możemy pojedynczą talię lub obie. Nie potrzebujemy posiadać podstawowej starej wersji, a nawet jedna talia wystarczy do gry na wiele osób bez żadnego problemu. Łącząc talie otrzymamy po prostu większą różnorodność.

Każda talia to koszt 25$. Możemy kupić obie wspierając za kwotę 49$. Cele zostały odblokowane przed kampanią (lepsza jakość, dodatkowe karty), a same cele jako takie oznaczają, że twórcy będą wybierać aktywnych wspierających i umieszczać ich jako postacie na kartach!

Warto?

+ dobrze przyjęta gra z nietypową tematyką
+ estetyka i jakość wykonania
+ ciekawe podejście do celów i możliwość znalezienia się w grze
– takich gier jednak jest dosyć sporo na rynku
– wysoka cena jak na zawartość
Unstable Unicorns: Control & Chaos (The Backercorn Project) -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

 • Karciane Podziemia: Las Cieni na Wspieram.to wystartował: LINK
 • Ostatnie chwile na rozliczenie Batmana i/lub dołączenie do wspólnego zamówienia.  LINK
 • Zapowiedziano nową grę w świecie z Mysthea. LINK

 • Pedro P.

  Ja dodaje od siebie jeszcze info o: Liberation – An Asymmetric Hidden Movement Game – bardzo ciekawym tytule na dwie osoby. Bardzo przenośny i dość tani, bo można nawet wersję PnP za 3$ kupić. A że to tylko 18 kart, to można się w to pobawić. A ta przenośność + ilość gry w grze jest moim zdaniem świetna – a to w końcu „gra portfelowa”. Bardzo ciekawy i lekko oryginalny koncept – więc moim zdaniem TRZEBA wesprzeć;)
  https://www.kickstarter.com/projects/239309591/liberation-an-asymmetric-hidden-movement-game?ref=user_menu

  Pozdrawiam!

  • Sebastian Lamch

   Dokładnie! Bardzo fajnie też wyglądająca gra! Miałem opisać nawet w najnowszych, ale za mało czasu zostało do końca, więc dzięki za podlinkowanie!