CrowdFunding News – Limbo, Run Fight or Die, Terrors of London

W drugiej połowie wakacji Kickstarter ruszył z kopyta, więc jest co opisywać – tak dużo, że mamy już prawie wypełnione newsy na kolejny tydzień! Także dużo okazji na wydanie pieniędzy.

 

LIMBO ETERNAL WAR

(1 Sierpień – 28 Sierpień) Limbo Miniatures

Skirmishowa gra figurkowa, gdzie każdy z graczy dowodzić będzie małą armią walczącą w bitwie, która jest częścią większego konfliktu. Wszystko napędzane mechaniką wykorzystującą kostki oraz specjalny rodzaj zasobów: Los. W pudełku dostajemy dwie frakcje oraz zestaw map.

Na pewno pierwszą rzeczą przyciągającą wzrok są świetnie wykonane, czy też zaprojektowane figurki oraz spora ich liczba, która dodatkowo jeszcze zostanie zwiększona poprzez odblokowane cele. Sama gra wygląda mechanicznie jak typowy skirmish, których niestety jest tak dużo na rynku, że ciężko znaleźć powód, by inwestować w kolejny produkt.

Gra oferuje możliwość kupienia samych modeli, ale samą grę otrzymamy dopiero wspierając kwotą 111$. To sporo jak na grę nowego wydawnictwa, ale zawartość usprawiedliwia taką cenę. Odblokowane cele to nowe figurki czy dodatkowa plansza.

Warto?

+ ciekawy design graficzny
+ nieźle prezentujące się figurki
+/- kolejny skirmish
– nowe wydawnictwo, więc ciężko ocenić szanse na sukces
– nic nowego…
Limbo: Eternal War -- Kicktraq MiniRUN FIGHT OR DIE: RELOADED

(26 Lipiec – 21 Sierpień) Grey Fox Games

Run, Fight or Die powraca w odświeżonej nie tylko graficznie wersji. Tym razem z lepszymi figurkami i doszlifowanymi zasadami. To ciągle gra o przetrwaniu nieskończonych fal nieumarłych, by dotrzeć do miasta. Dzięki customowym kościom będziemy starali się przedrzeć przez wrogie nam tereny.

Nie jest to sequel gry, a jej reboot – określenie popularne bardziej w świecie filmu czy gier video, gdzie bierzemy źródło i ulepszamy je, by wydać ponownie. Tytuł doczekał się gruntownego przemodelowania graficznego, ale i jakościowego, jednak zachowując swój styl i mechanikę opartą o kości à la Yahtzee. Dla fanów King of Tokyo i tym podobnych gier – jak znalazł!

Grę wesprzeć można za kwotę 49$ otrzymując podstawową grę i wszystkie cele, lub za 59$, gdzie otrzymamy dodatek wprowadzający 5tego i 6tego gracza oraz kilka dodatkowych elementów. Cele odblokowują dodatkowych bohaterów czy ulepszają samą grę (np. większe kości).

Warto?

+ uznana gra od uznanego wydawnictwa
+ bardzo dobre wykonanie tak graficzne, jak i jakościowe
+ szybka i ciekawa gra – idealna do piwa ze znajomymi
+/- mechanika to rozbudowane Yahtzee
Run Fight or Die: Reloaded -- Kicktraq MiniTERRORS OF LONDON

(31 Lipiec – 19 Sierpień) Kolossal Mikro

Wiktoriański horror przełożony na deckbuilding, gdzie gracze walczą przeciwko sobie z wykorzystaniem potworów, nieumarłych czy duchów wyjętych wprost z wierzeń i legend. Szkoda, że tylko na dwie osoby…

Pierwszy projekt nowego wydawnictwa może nie zaskakuje niczym oryginalnym, w końcu reprezentuje dobrze ograny gatunek deckbuilderów, ale na pewno przyciąga oko grafikami oraz klimatem ciężkiego, wiktoriańskiego horroru.

Jeżeli chcemy grać w 4 osoby, to wsparcie za 39$ oferuje nam taką wersję gry. Za 18$ możemy otrzymać tylko grę dla dwóch osób. Jest to ciekawe rozwiązanie pozwalające spersonalizować swój zakup, aczkolwiek większa wersja gry wprowadza też większą różnorodność, oferując choćby dodatkowych lordów. W celach odblokowujemy… karty. Za to jest ich dosyć sporo, a same progi nie są wysokie, więc ciągle dostajemy coś nowego.

Warto?

+ ciekawy setting przełożony na grę
+ niesamowite grafiki i estetyka gry
+ dobra cena w stosunku do zawartości
-/+ kolejny deckbuilder
– mechanika nie wychodzi zbytnio poza utarte schematy
Terrors of London -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

  • Dobrze zapowiadający się projekt o nazwie Nexus został zawieszony: LINK
  • Dla fanów Kingdom Buildera ruszyła kampania z wydaniem Box:  LINK
  • Zabić Hitlera kiedy był dzieckiem? Karcianka z dosyć osobliwym tematem:  LINK