CrowdFunding News – Jetpack Joyride, Thunderstone Quest BttD, Vanguard of War HvsZ

W dzisiejszym zestawieniu mamy aż dwa tytuły wywodzące się z naszego kraju. Byłby i trzeci gdyby nie fakt, że to euro, więc poza kręgiem naszego zainteresowania, ale na samym dole znajdziecie linka również do niego. Przejmujemy KSa?

 

JETPACK JOYRIDE

(10 lipiec – 31 Lipiec) Lucky Duck Games

Jetpack Joyride jest rozgrywaną w czasie rzeczywistym układanką, w której gracze rywalizować będą ze sobą w epickich proporcjach. Celem jest przelecenie przez sekretne laboratorium używając ukradzionego plecaka odrzutowego, a to wszystko w 20 minut.

Próba przeniesienia gry mobilnej na planszę nie jest niczym nowym, a ostatnio zyskuje na popularności. Tym razem dostajemy zręcznościówkę połączoną z grą logiczną i układanką. W czasie rzeczywistym układać będziemy trasę lotu w taki sposób, by omijać przeszkody, zbierać monety i wydostać się z labiryntu.

Trzy możliwe wsparcia obejmują wersję standardową za 25$, która daje nam dostęp tylko do niektórych celów odblokowanych, wersję za 39$, która oferuje już wszystkie oraz za 69$ możemy nabyć edycję kolekcjonerską. Cele dodają głównie karty – nowe misje, przedmioty. Odblokowano dodatek rozszerzający grę o 2 osoby.

Warto?

+ unikalna rozgrywka, łącząca zręcznościówkę z logiczną układanką
+ dobra cena w stosunku do zawartości
+ niezła estetyka wykonania pasująca do rozgrywki
+/- gra w czasie rzeczywistym
– szkoda, że język polski tylko w postaci instrukcji do ściągnięcia
Jetpack Joyride -- Kicktraq MiniTHUNDERSTONE QUEST Back to the Dungeon

(17 Lipiec – 17 Sierpień) Alderac Entertainment Group

Mike Elliott powraca na Kickstartera ze swoim deckbuilderem o heroicznych przygodach – tym razem z trybem Barykady dla trybu solo lub kooperacyjnego. Thunderstone to marka sama w sobie, obecna na rynku od lat – i od lat solidnie walcząca o miano króla budowania talii.

Po sporym sukcesie poprzedniej kampanii AEG powraca wprowadzając dwa dodatki: pierwszy to tryb Barykady oferujący grę solo lub w kooperacji, a drugi to Quest numer 6. Możemy również zakupić rzeczy oferowane w pierwszej kampanii łącznie z odblokowanymi celami. Sama podstawka to ogromne pudło pełne kart i dające miesiące jeśli nie lata grania, więc warto rozważyć kupno.

Grę wesprzeć można za kwotę 100$, otrzymując podstawową grę i wszystkie cele z poprzedniej kampanii, lub za 50$ tylko i wyłącznie nową zawartość – jeżeli ktoś wsparł poprzednią kampanię. Jest też opcja all in za 150$ oferująca tak podstawkę z poprzedniej kampanii jak i zawartość nowej. W celach znajdziemy oczywiście karty – na dzień pisania newsów odblokowanych było już ponad 40!

Warto?

+ znana, solidna pozycja mająca wielu fanów
+ poważne wydawnictwo gwarantujące dostawę i jakość
+ możliwość zakupienia gry z pierwszej kampanii z liczbą kart przekraczającą zdrowy rozsądek
+ rozbudowanie gry o tryb solo/kooperacja
Thunderstone Quest Back to the Dungeon from AEG -- Kicktraq MiniVANGUARD OF WAR Heroes vs Zombies

(17 Lipiec – 31 Lipiec) Load Board Game

Tower Defense z ponad 50 figurkami, wzmocniony zombie, nowymi bohaterami i trybami. Gracze kontrolować będą herosów walczących o utrzymanie ostatniego punktu oporu – kościoła w ruinach miasta – przed hordami demonów… a teraz i zombie!

Kolejny dziś powrót na Kickstartera już ufundowanej i wydanej gry rozszerzonej o dodatek. Wspierając kampanię możemy również zakupić podstawkę z poprzedniej kampanii jeżeli jej nie posiadamy, lub sam dodatek wprowadzający świeżość (o ile można tak powiedzieć o zombie) do gry.

Wesprzeć sam dodatek możemy już od 39$. Jeżeli interesuje nas podstawka, możemy za kwotę 99$ otrzymać tak ją, jak i dodatek. Jest jeszcze kilka możliwości większego wsparcia związanych z zakupem licznych dodatków. Cele skupiają się na zmianie w figurki tekturowych znaczników dodawanych do gry, ale również otrzymujemy nowych bossów czy bohaterów.

Warto?

+ jedne z najładniejszych figurek na rynku, gdzie nawet podstawki są „rzeźbione”
+ bardzo dobry stosunek ceny do zawartości i jakości wydania
+ ciekawe przełożenie idei Tower Defense na planszę
+ gra będzie wydana po Polsku!
-/+ zombie…. znowu? …. znowu!
– pełno dodatków, które mocno nadwyrężą kieszeń jeżeli zechcemy mieć wszystko
Vanguard of War - Tower Defense boardgame with zombies! -- Kicktraq Mini


SZYBKIE INFO

 • W związku z aferą z plagiatem oraz wątpliwościami Kickstarter zawiesił kampanię Overturn. LINK
 • REDIMP wystartowało z kampanią Atlantyda: Wyspa Bogów na Kickstarterze.  LINK KS
 • …jednocześnie ruszyła też kampania na Wspieram.to: LINK W.TO

 • Pedro P.

  Zakłądam że: Escape Plan by Vital Lacerda with artwork by Ian O’Toole oraz Eclipse: Second Dawn for the Galaxy z KS odpaliło się przed przygotowywaniem tego materiału? Bo to raczej „ważne” projekty crowdfunndingowe – pierwsze to znany projektant i ciekawa gra, a druga to remake gry która już jest prawdziwym klasykiem(choć sama kampania nie zawsze jest pozytywnie odbierana).

  • Sebastian Lamch

   Eclipse byl opisany już tydzień temu 🙂 A o Escape plan może za tydzień napiszemy. Dzieki!