CrowdFunding News – Crisis at Steamfall, OrcQuest Warpath, Strażnicy Xobos

Kolejny piątek, więc i nasze newsy z frontu wsparć się pojawiają, abyście mieli co czytać przed nadchodzącym weekendem. Dziś zaglądamy również na nasze podwórko i kampanię Strażników Xobos. Dodajemy też nowość!

 

CRISIS AT STEAMFALL

(14 Maj – 6 Czerwiec) BD Games

Dynamiczna gra przygodowa w klimatach steampunka, gdzie postacie sterowane przez graczy eksplorować będą fantastyczne miasto pełne tajemniczych wydarzeń oraz możliwości. Miasto budowane jest z większych płytek, a dodatkowo na każdej z nich układamy lokacje i wydarzenia. Gra ma tryb kooperacyjny i kompetytywny.

Kolejna gra od twórców Assault on Doomrock. Ciekawa szata graficzna przyciąga oko, a proste zasady oraz możliwość rozbudowy naszych akcji zapowiadają się naprawdę nieźle. Dla wielbicieli kooperacji możliwość grania wspólnie – przeciwko sobie, gdy nie przepadamy za wspólnym osiąganiem celów. Sporym plusem jest język Polski w PDFie (instrukcja i karty).

Gra została już ufundowana, jednak dopiero pierwszy cel został osiągnięty (tłumaczenia innych języków). W planach cele zwiększające regrywalność poprzez dodanie nowych wydarzeń i kart.

Warto?

+ ciekawa mechanika rozwoju bohaterów i ich akcji
+ bardzo ciekawy setting i wykonanie graficzne
+ język polski w PDFie tak kart jak i instrukcji
– kiepsko prowadzona kampania i dużo rezygnujących wspierających
– mała różnorodność: tylko 4 bohaterów, 9 plansz miast
– wysoka cena jak za skromną zawartość
Crisis at Steamfall -- Kicktraq Mini

 

ORCQUEST WARPATH

(15 Maj – 7 Czerwiec) Maze Games

Kooperacyjna gra dla 1-4 graczy. Banda zielonoskórych odbywa wyprawę przez ziemie swych największych wrogów – ludzi! W tym dungeon crawlerze nie ma Mistrza Gry, a przeciwnikami zarządza sama gra. Mamy możliwość rozegrania tak pojedynczych scenariuszy, jak i całej kampanii, gdzie nasi bohaterowie mają szansę się rozwijać i wzmacniać.

Poprzednia gra wydawnictwa, OrcQuest, była karcianką o podobnych założeniach. Tym razem, zachęceni sukcesem, rozbudowują ideę, dodając figurki i plansze. Gra zapowiada się naprawdę interesująco głównie przez odwrócenie ról, gdzie tym razem to my gramy Orkami przeciwko złym ludziom. W kampanii znajdziemy sporo dodatków, a w nich zestawy innych przeciwników i misji. Niestety, wiąże się to z wyższym wsparciem.

Cele rozbudowują samą grę mechacznie, ale również (i jak to zwykle bywa przy takich grach) – dodają nowych bohaterów, przeciwników (Skavenów!).

Warto?

+ w końcu gramy Orkami przeciwko ludziom!
+ świetnie wykonane figurki oraz plansze
+ niezła cena jak na zawartość
+ bogate odblokowane cele i dodatki
– słaba szata graficzna kart
– prosta mechanika powtarzająca schematy
OrcQuest WarPath - The Boardgame -- Kicktraq Mini

 

STRAŻNICY XOBOS

(17 Maj – 18 Czerwiec) Imagine Realm

W grze Strażnicy Xobos prowadzić będziemy tytułowych Strażników do walki o dominację na planecie Xobos. Jest to bardzo dynamiczna gra strategiczno-taktyczna z elementami ekonomii. Klany strażników mogą wznosić budowle, zdobywać nowe technologie i ulepszenia zwiększające zdolności wydobywcze najważniejszego surowca – Kryształów Energii. Gra oferuje ogromną dawkę planowania oraz możliwość przeprowadzania zaskakujących ataków, a przez zróżnicowane zdobywanie zasobów oraz rozwój technologiczny, żadna rozgrywka nie będzie taka sama. – opis z Zagramw.to

Strażnicy Xobos wracają w zmienionej formie, z dużo bardziej dojrzałą szatą graficzną oraz na innej platformie crowdfundingowej. Zmiana szaty graficznej na pewno wyszła grze na dobre, aczkolwiek kampania dalej daleka jest od ufundowania. Sama gra wygląda solidnie, aczkolwiek martwi trochę wysoka cena jak na zawartość podstawową bez figurek. Największym problemem gry wydaje się fakt, że większość akcji gracza odbywa się za zasłonką – wymaga to uczciwych oraz uważnych graczy, ponieważ jakakolwiek pomyłka czy oszustwo może przejść niezauważona. Twórcy sami dostrzegają ten problem i planują tryb gry z odsłanianiem planszy.

Gra nie została jeszcze ufundowana (brakuje prawie 20 tysięcy złotych), więc na razie możemy mówić jedynie o planowanych celach – te mają głównie podnieść jakość wykonania, ale pierwszy z nich zwiększy regrywalność, dodając scenariusze.

Warto?

+ trzeci już projekt wydwanictwa i jak do tej pory bez zarzutów jeżeli chodzi o terminowość
+ ciekawa szata graficzna i próba przeniesienia rts’a na planszę
– spora cena jak za podstawowe wydanie w stosunku do zawartości
– większość działań graczy odbywa się za zasłonkami, więc potrzeba uczciwych i uważnych graczy

SZYBKIE INFO

  • Cool Mini or Not kończy krótką kampanię dodatku do Arcadia Quest – Riders! LINK
  • Ogry Games na Wspieram.to już ufundowało dodatek do Roll Player – Monster & Minions! LINK
  • Hard City od Hexy Games anulowane na Kickstarterze! LINK
  • Kazrak Studio anulowało Saber & Blood na KSie. LINK