CrowdFunding News – Black Rose Wars, Hard City, Skull Tales

Po majowym weekendzie wracamy do stałego cyklu raz w tygodniu około czwartku. Dziś sporo figurek i plastiku, czyli coś co my, ameritrashowcy, uwielbiamy! Nasze portfele już mniej niestety. No i kolejny projekt z Polski!

 

BLACK ROSE WARS

(26 Kwiecień – 20 Maj) Ludus Magnus Studio

Black Rose Wars to taktyczna gra w której gracze wcielają się w magów walczących o tytuł Wielkiego Mistrza Loży. Wiele dróg do zwycięstwa, różne szkoły magii, budowana z kafelków plansza oraz pięknie wykonane figurki przyciągają uwagę do tej gry.

Ludus Magnus wracają do świata Nova Aetus z kolejną grą. Tym razem jako magowie przyzywać będziemy fantastyczne stwory i walczyć tak ze sobą jak i z samą planszą pełną niespodzianek i pułapek. Kampania oferuje nam solidnie zaprojektowany produkt bogaty w zawartość, która ciągle poszerza się o nowe odblokowane cele. Przy cenie 99$, która ostatnio staje się już normą, dostajemy sporą liczbę figurek i wysoką jakość wykonania.

Wysokie fundowanie gwarantuje sporo celów – dostajemy tutaj tak podniesienie jakości wykonania, jak i sporo grywalnej zawartości w postaci nowych szkół magii, czy też dodatkowe figurki, w tym ciekawostka – Ezio Auditore! Słynny zabójca z gry Assasins Creed, dzięki oficjalnej licencji od UbiSoftu zostanie dodany do każdej gry.

Warto?

+ bardzo bogate wydanie gry tak pod względem wykonania jak i projektu
+ dzięki celom regrywalność jest wysoka w stosunku do wersji sklepowej
+ znany wydawca gwarantujący dostawę i jakość
– małe kafelki planszy powodują oczopląs i brak czytelności
Black Rose Wars -- Kicktraq Mini

 

HARD CITY

(10 Maj – 5 Czerwiec) Hexy Studio

Hard City to asymetryczna taktyczna gra wykorzystująca figurki do przedstawienia walki grupy policjantów walczących z mutantami Doktora Zero. Gracze sterujący policjantami wydają punkty akcji (przedstawione jako pączki!) by poruszać się, strzelać, czy też do ratowania bezbronnych cywili. Po każdej aktywacji policjanta przychodzi czas na gracza sterującego „tym złym”, który będzie próbował pokrzyżować im plany.

Bazująca na nostalgii neonowych lat 80tych studio Hexy walczy o sukces nowej kampani. Autorami gry Marek Raczyński i Adam Kwapiński, a po więcej informacji na temat samej gry odsyłamy do naszego pierwszego spojrzenia:

http://www.przystole.org/recenzja/hard-city-przedpremierowy-rzut-okiem/

Gra dopiero co się ufundowała, więc o celach ciężko mówić. Na razie dostaliśmy jedynie kolejną przygodę, a w planach są i karty dla bohaterów, jak i upgrade wizualny (wóz policyjny 3D). Może być naprawdę ciekawie, szczerze liczymy na alternatywne mutanty.

Warto?

+ interesujący setting i pasująca do niego szata graficzna
+ znani autorzy
+ dobra cena jak za zawartość
– mała różnorodność: 1 typ mutantów, mało kart
– jedna plansza
Hard City Board Game -- Kicktraq Mini

 

SKULL TALES: FULL SAIL!

(8 Maj – 1 Czerwiec) Eclipse Editorial

Skull Tales to przygodowa gra piracka z figurkami, gdzie gracze wybierają spośród wielu bohaterów, by na pokładzie Południowej Damy eksplorować Morze Karaibskie, walczyć i plądrować! W tej pół kooperacyjnej grze rozegramy całe kampanie w których każda misja podzielona została na 3 fazy: Podróży, Przygody oraz Portu.

W każdej fazie przygody czeka nas inne doświadczenie. W czasie Podróży będziemy zarządzać statkiem, walczyć i łupić. W fazie Przygody zejdziemy z pokładu statku na ląd, by niczym w rasowym dungeon crawlerze eksplorować wyspę. Na koniec czeka nas faza Portu, gdzie będziemy mogli rozwinąć naszą postać, wyleczyć ją, czy zasięgnąć miejscowych plotek. Trzeba przyznać, że idea gry ciekawie rozbudowuje gry pirackie dodając im głębi oraz pozwala w jednej grze zakosztować każdego aspektu pirackiego życia.

Otrzymujemy już teraz naprawdę sporą liczbę celów – od prostych, ulepszających po prostu grę, przez dodatkowych bohaterów, po spory zastrzyk regrywalności w postaci dodatkowych kampanii, czy kart wydarzeń.

Warto?

+ pierwsze tak bogate połączenie wielu aspektów pirackiego życia
+ pięknie wykonana graficznie (z nadzieją, że figurki też będą tak wykonane)
+ sporo dodatkowej grywalnej zawartości
– może się okazać wydmuszką oferując zbyt dużo naraz, a przez to bez dopracowania poszczególnych elementów
Skull Tales: Full Sail! -- Kicktraq Mini

 

Autor: Sebastian Lamch

 • Pedro P.

  Jak zwykle bardzo dobre zestawienie – piszę, żebyście wiedzieli, że czytamy, czatujemy na RSS i czekamy na kolejne. Pozdrawiam!

  • Sebastian Lamch

   Dzięki! Patrząc na czata mamy jednego czytelnika (Ciebie!) więc tym bardziej dzięki za docenienie 🙂

   • Pedro P.

    Jak to mówią… od kogoś trzeba zacząć. A poważniej: nie sądzę, żebym był jedyny:)

 • Pingback: Przegląd Planszowy #1136 - Board Times - gry planszowe to nasza pasja()