CrowdFunding News – Court of the Dead, Hellboy, Saber&Blood

W tym tygodniu mamy sporo figurek w zestawieniu, łącznie z naszym rodzimym Saber & Blood! Mantic atakuje z kolejną licencją, a nowy gracz wystawia niespodziankę w postaci Court of the Dead.

 

COURT OF THE DEAD Mourners Call

(24 Kwiecień – 18 Maj) Project Raygun

W grze od 2 do 5 graczy (dzięki odblokowanemu dodatkowi) będzie walczyć ze sobą, jednocześnie próbując utrzymać w równowadze potrzeby świata umarłych. Wiele jest dróg do zwycięstwa, ale tylko jeden gracz zbierze dość siły i wpływu by wygrać.

Na pierwszy rzut oka mamy tutaj grę mocno wzorowaną na Blood Rage’u – drafting, kontrola obszarów czy rekrutowanie potężnych sojuszników. Jednak po głębszym przyjrzeniu się gra ma swój unikalny styl, gdzie jako wspólnota gracze muszą dbać o wykonywanie wspólnych zadań, jednak mając sporo ukrytych celów własnych. Osadzenie akcji w królestwie zmarłych jest bardzo ciekawym i oryginalnym zabiegiem.

Szybkie ufundowanie dodało do każdego wsparcia metalowe monety, a same cele, mimo niewielkiej liczby, dodają sporo – piątego gracza, kolejne żetony podmienione na metal, figurkę.

Warto?

+ oryginalny i słabo jeszcze wykorzystany setting
+ ciekawa mechanicznie gra, która wykorzystuje znane zagrania do stworzenia unikalnego doświadczenia
+ bogate wydanie Kickstarterowe z metalowymi monetami, znacznikami
– nieznany wydawca, więc jest ryzyko opóźnień
Court of the Dead: Mourners Call Board Game -- Kicktraq Mini

 

HELLBOY: The Board Game

(25 Kwiecień – 25 Maj) Mantic Games

Inspirowany legendarnymi opowieściami Mike’a Mignoli, Hellboy to w pełni kooperacyjna gra dla 1-4 graczy. Wcielą się oni w rolę członków B.B.P.O. (Biura Badań Paranormalnych i Obrony) i stawać naprzeciw zagrożeń spoza tego świata.

Mantic atakuje nas kolejną grą na licencji, tym razem wybierając Hellboya i pakując do pudła ogromną liczbę figurek. Każda rozgrywka to zapieczętowany scenariusz, który wysyła graczy z misją obrony ludzkości i powstrzymania „tych złych” – czy będziemy badać i zbierać wskazówki ułatwiające nam walkę z bossem, czy ruszymy od razu do walki by nie dać mu zebrać sił? Sama kampania daje nam nie tylko podstawową grę, ale również masę dodatków i figurek w każdym z nich. Niestety, nie możemy zakupić samej gry bez dodatków, co mocno podnosi cenę całości.

Cele odblokowują dodatkowe figurki, co przy takim rodzaju gry nie jest niczym niezwykłym. Szkoda, że nie ma większej ilości zawartości zamiast niektórych z nich.

Warto?

+ ciekawy świat pełen mitów i horrorów
+ znane wydawnictwo, więc i pewność otrzymania gry
+ sporo dodatków zwiększa regrywalność
– wysoka cena, ponieważ nie można wziąć gry bez dodatków
– mechanika mimo zapewnień jest prosta, a gra spłycona
Hellboy: The Board Game -- Kicktraq Mini

 

SABER & BLOOD

(20 Kwiecień – 20 Maj) Kazrak Studio

W mrocznym świecie Europy środkowej siedemnastego wieku czekają nas wojna, krew i chwała! Zostań atamanem kozackiej bandy, poprowadź grupę polskich szlachciców lub dołącz do przeklętych. Saber & Blood to napędzana kartami gra z unikalną mechaniką fechtunku dla 2 do 3 graczy, gdzie każdy będzie dowodził trzema figurkami z wybranej frakcji. Dostępna w języku polskim!

Kolejni rodacy szukają wsparcia dla swojego projektu na Kickstarterze i aż szkoda patrzeć, że kampania idzie bardzo powoli, szczególnie, że zapowiedziano również wydanie gry w języku polskim. Figurki są wykonane z białego metalu, mają 28 mm i ciężko ocenić, czy to właśnie nie one stoją za niskim sukcesem, czy też po prostu słaba reklama. Gra zapowiada się bardzo interesująco i trzymamy kciuki za powodzenie!

Niestety kampania jeszcze się nie ufundowała, więc ciężko mówić o celach. Zapowiedziane cele wyglądają interesująco – dodatkowe figurki, czy całe mini dodatki.

Warto?

+ Polacy i to na dodatek z pasją
+ ciekawy świat i bogate wykonanie
– pierwszy projekt, więc nie wiadomo jak poradzi sobie małe wydawnictwo z dostarczeniem produktu
– ciężko ocenić jakość samych figurek, które w tak małej skali mogą być słabo wykonane
Saber & Blood -- Kicktraq Mini

Autor: Sebastian Lamch