CrowdFunding News – Confrontation, Lifeform, Zombicide: Invader

Cool Mini or Not nie zwalnia i atakuje nas kolejnym już Zombicide, tym razem w kosmosie, a wszyscy, którzy kilkanaście lat temu marzyli o modelach do Confrontation mogą teraz zaopatrzyć się w bardzo bogaty zestaw! Nic tylko wspierać.

 

CONFRONTATION od SansDetour

(17 Kwiecień – 17 Maj)

Gra skirmishowa dla 2 lub więcej graczy, która ma miejsce w średniowiecznym świecie fantasy wypełnionym legendami, bohaterami i opowieściami o odwadze. Confrontation to część świata Aarklash, którym rządzą wojownicze nacje doświadczone w sztuce wojny. Od 1997 firma Rackham regularnie wydawała figurki do tego świata, nieprzerwanie są one najwyższej klasy oraz są to jedne z najpiękniejszych wzorów w ogóle wśród gier tego typu.

Potężny zestaw jest wydany głównie dla fanów tego systemu chcących skompletować figurki oraz kolekcjonerów, stąd zawrotna cena prawie 400 dolarów. Jednak zawartość zestawu w pełni usprawiedliwia cenę – dostajemy (poza zestawami terenów i miarek potrzebnych do gry) ponad 178 unikalnych figurek dla 16 frakcji. Nie ma więc możliwości rozbicia zestawu i dokupienia pojedynczych frakcji.

Cele odblokowują figurki – na tę chwilę mamy 16 pojedynczych modeli oraz dodatkową frakcję, a z czasem lista ta będzie się poszerzać.

Warto?

+ możliwość nabycia klasyka wśród skirmishów
+ bardzo bogate wydanie gry w naprawdę dobrej, choć wysokiej cenie
+ niesamowita jakość wykonania modeli z czego firma słynie od lat
– spora cena jak na pojedynczy zakup
– brak możliwości dokupienia pojedynczych frakcji
Confrontation – Classic The legendary skirmish game -- Kicktraq Mini

LIFEFORM od Tristan Hall

(29 Marzec – 30 Kwiecień)

Lifeform to gra z gatunku survival horror, gdzie od 1 do 4 graczy będzie próbowało przeżyć na statku-kopalni w odległym zakątku wszechświata. Z innowacyjnym systemem samozniszczenia, ukrytym ruchem oraz różnymi możliwymi zakończeniami Lifeform dostarcza niezwykłej przygody.

Po sukcesie naszego rodzimego Nemesisa oraz trwającej kampanii Zombicide widać, że i inne firmy chcą skorzystać z mody na walkę w kosmosie z obcymi. Na pierwszy rzut oka mamy tutaj do czynienia z grą bardzo podobną właśnie do pierwszego ze wspomnianych projektów. Sama kampania jednak nie zbliżyła się nawet do wyniku Nemesisa. Chociaż za 58 funtów możemy wesprzeć grę w podobnym klimacie.

Wysokość ufundowania nie jest zawrotnie wysoka, stąd i cele są skromne – ograniczają się głównie do dodatkowych kart, nowych członków załogi itp.

Warto?

+ ciekawa mechanika samej rozgrywki
+ mroczny, interesujący klimat i założenia
– średni poziom graficzny i jakościowy
– … po co, skoro Nemesis wygląda o wiele lepiej?
Lifeform: The sci-fi horror board game for 1-4 players -- Kicktraq Mini

ZOMBICIDE INVADER od CMoN

(10 Kwiecień – 3 Maj)

Zombicide Invader to gra kooperacyjna dla 1-6 graczy, która przenosi markę w odległe zakątki wszechświata. Gracze kontrolować będą grupę Ocalałych, którzy próbują obronić bazę górniczą przed hordą zainfekowanych obcych kontrolowanych przez samą grę. Im więcej Ocaleni zbiorą mocy i doświadczenia, tym bardziej Obcy zaleją placówkę.

Kolejna gra z flagowego cyklu Cool Mini or Not tym razem przenosi graczy w kosmos, gdzie będą walczyć z hordą zainfekowanych obcych. Mimo kilku nowości – takich jak potwory zdolne niszczyć pola, na których stoją czy walką na planecie lub w ośrodku – to ciągle znany i przez część graczy lubiany Zombicide. Sama kampania prowadzona jest w doskonale znany tej firmie sposób, mamy więc sporą liczbę celów, możliwość rozbudowy wsparcia o dodatek (który pozwala na grę nawet do 12 osób) oraz to samo co zawsze, ale w trochę innej formie.

Jak zwykle u CMoN mamy regularnie pojawiające się cele, w których znajdziemy pełno dodatkowych figurek – od potworów po zupełnie nowe postacie bohaterów, które nawiązują do znanych osób z książek/filmów/seriali.

Warto?

+ Znana i solidna firma gwarantująca bezproblemową dostawę i jakość
+ wykonanie na najwyższym poziomie
+/- to wciąż znany system „Zombicide”
– widoczny już efekt „kopiuj-wklej” i brak większej oryginalności
Zombicide: Invader -- Kicktraq Mini
Autor: Sebastian Lamch

 • Pedro P.

  Myślę, że macie tu dość poważne pominięcie:) A to z tego względu, że chodzi o polski tytuł: Saber & Blood. Bardzo ciekawy, bardzo polski i w wielu aspektach oryginalny projekt. Na moje oku mamy tutaj nieco połączenie Magic the Gathering (bez wielu wad, ale też zasobów) oraz gry figurkowej, skirmishowej. Bardzo ciekawe mechanika walki z zakrytym elementem. Wiele scenariuszy i sposobów na zwycięstwo… no i świetny klimat. A projekt nie od wielkiej korporacji, tylko od 3 chłopaków z pasją. Warto moim zdaniem o tym napisać.

  • Robert Cymbalak

   Tekst powstał zanim wystartowała kampania Saber & Blood. Newsy są cykliczne więc pewnie przy najbliższej okazji wspomnimy o tym tytule.

  • Rocy7

   Na moment przygotowania tekstu do publikacji ta gra nie miała aktywnej kampanii.

   • Pedro P.

    Spoko, tylko zwracam uwagę:)