CrowdFunding News – Arena, Deca Slayer, Unbroken

Kampania Batmana dobiega końca, a liczba odblokowanych celów powala na kolana. Jednak nie samym Gackiem Kickstarter stoi, więc znaleźliśmy kilka interesujących projektów dla Was. Jak zwykle – klikając w nazwę gry przeniesiecie się bezpośrednio do kampanii.

 

ARENA: THE CONTEST od DragoriGames

(27 Marzec – 26 Kwiecień)

Taktyczna turowa gra z figurkami dla 1 do 8 graczy w różnym stopniu zaawansowania. W grze znajdziemy dwa tryby: Gracz vs Gracz oraz kooperacyjny dungeon crawler (również z trybem solo i epicką kampanią). Walczyć będziemy na w pełni modularnej planszy, a sama gra ma być szybka i intuicyjna, jednak oferująca i głębsze wyzwanie taktyczne.

Kolejna gra typu dungeon crawler z trybem PvP (Player vs Player), która oferuje nam pięknie wykonane grafiki i bardzo szczegółowe figurki. Niestety, ciągle są to tylko rendery, więc ciężko powiedzieć jak to będzie wyglądać finalnie. Na pewno sama kampania prowadzona jest bardzo fajnie, a dla osoby, którą gra zainteresuje jest przewidziane mnóstwo dodatkowej zawartości.

Większość celów to nie pojedyncza karta czy figurka, ale cały zestaw elementów, tak karty, jak i dodatkowe figurki w jednym progu. Celów odblokowanych jest już sporo, a więc warto się zainteresować projektem.

Warto?

+ bogata zawartość i przepiękne wydanie gry
+ bogate pakiety z dodatkami i ekskluzywnymi figurkami
+ atrakcyjna cena dodatkowo wsparta odblokowanymi celami
– figurki to tylko rendery, więc całość wygląda jak dobra prezentacja
– pierwszy projekt wydawcy, więc można obstawiać opóźnienia lub spadki jakości
Arena: the Contest - Tabletop Miniatures Board Game -- Kicktraq Mini

DECA SLAYER od ArclightGames

(22 Marzec – 21 Kwiecień)

W Deca Slayer gracze będą walczyć z potworami za pomocą kart oraz zdobywać za nie skarby i nagrody. Każdy potwór wymaga innego podejścia i taktyki, więc gracze będą musieli dopasowywać swój sposób grania, by móc być bardziej elastycznymi.

Twórcami gry są Seiji Kanai, którego gracze znają głównie z gry Love Letter, oraz Hisashi Hayashi, który stworzył grę Yokohama. Mamy więc tutaj twór od uznanych i utalentowanych ludzi, a dodając do tego znanych grafików otrzymamy grę ze sporym potencjałem. Niby prosta karcianka, jednak widać przywiązanie do detali oraz głębsze opcje taktyczne, do których potrzeba czasu na poznanie i ogranie.

Kampania niestety zawodzi jeżeli chodzi o cele – znajdziemy tutaj głównie nowe grafiki do kart, które już znajdziemy w podstawowym pudełku, więc nie wpływa to w żaden sposób na rozbudowę samej gry.

Warto?

+ uznany i utalentowany duet autorów
+ interesująca graficznie i mechanicznie gra karciana
– pierwszy projekt wydawnictwa, więc ciężko ocenić jakość/czas dostawy
– cele odblokowują głównie większą różnorodność graficzną kart
– wysoka cena jak na zawartość plus wysokie koszty wysyłki do Polski (30$+20$)
Deca Slayer by Seiji Kanai & Hisashi Hayashi English Edition -- Kicktraq Mini

UNBROKEN od Artem Safarov

(27 Marzec – 25 Kwiecień)

Gra przetestuje nasze zdolności przeżycia w mrocznym świecie fantasy, gdzie jako jedyny ocalały z zasadzki musimy zebrać towarzyszy i odzyskać wolność. Szybka do nauczenia, łatwa do rozłożenia gra trwająca 20-30 minut, w której przemierzamy jaskinie pełne potworów podejmując ciągle decyzje mogące zdecydować o sukcesie bądź porażce.

Autorski projekt, za którym nie stoi ani znane nazwisko, ani wydawnictwo. Dla takich właśnie projektów powstała idea Kickstartera i definitywnie warto przyjrzeć się tej grze. Same opinie recenzentów (z Rahdo na czele) potwierdzają, że gra jest ciekawa i wybija się ponad inne gry solo, a sama cena jest przystępna, więc nie ryzykujemy tutaj jakąś większą stratą w przypadku opóźnień.

Cele podnoszą jakość wydania zapewniając większe karty, lepsze ich wykończenie czy generalnie użycie lepszych materiałów, jednak każde 5,000$ odblokowuje kolejnego potwora, co jest bardzo fajnym dodatkiem wpływającym na regrywalność.

Warto?

+ estetycznie wydana gra z interesującą oprawą wizualną
+ atrakcyjna cena i tania wysyłka do polski (23$+2$)
– mało znany wydawca, który do tej pory ma na swoim koncie tylko jeden projekt
– prosta mechanika oparta na sporej losowości
Unbroken: a solo game of survival and revenge -- Kicktraq Mini

 

Autor: Sebastian Lamch